Result:20090912

From BendigoOrienteers
Jump to: navigation, search

Map: Mt Alexander South

Event details: Event:20090912

Commentary:

RouteGadget: Click here (not always available)

Splitalyzer Graphs: Click here (not always available)


Results: Bendigo Rocks 3 Mt Alexander 12/09/2009 Organizer : Judy Hill Coursmaster : Peter Hill


A Course (1): 12 KP 7.1 km ^

 # NR    Name                      Club        Result                
 1.     Evan Barr                 Bendigo     00:57:08
 2.     Max Neve                              01:01:59
 3.     Adam Scammell                         01:06:15
 4.     Roch Prendergast                      01:08:03
 5.     Laurina  Neuman           Bendigo     01:14:16
 6.     Matthew Browne            Bendigo     01:15:47
 7.     Neil  Barr                Bendigo     01:17:51
 8.     Dave Mallen                           01:19:48
 9.     Christopher Creely        Bendigo     01:20:05
10.     Jess Davis                            01:20:20
11.     Jasmine Neve                          01:24:05
12.     Ted Van Geldermalsen                  01:26:49
13.     Colin Walker              Bendigo     01:28:02
14.     Warwick Williams          Bendigo     01:33:05
15.     Hans Egefalk                          01:36:35
16.     Peter Mallen                          01:53:50
17.     Peter  Forbes             Bendigo     02:02:41
        Craig  Feuerherdt         Bendigo     No Finish Punch      
        Catherine Creely          Bendigo     DQ      
        Bryan  Keely              Bendigo     DQ      
        Warren Key                            DQ
        Leon Keely                Bendigo     DQ      

B Course (3): 9 KP 5.8 km ^

 # NR    Name                      Club        Result                
 1.     James Robertson           Bendigo     00:47:39
 2.     Phil Robertson            Bendigo     00:51:27
 3.     Todd Neve                             00:56:36
 4.     Gary  Grealy              Bendigo     01:03:49
 5.     David  Jones              Bendigo     01:09:22
 6.     David Knight                          01:12:49
 7.     Charles Brownridge        Bendigo     01:13:00
 8.     Mary Fleming                          01:13:46
 9.     Peter Searle              Bendigo     01:14:00
 10.    Mark Hennessy             Bendigo     01:15:04
 11.    Peter Galvin              Bendigo     01:16:01
 12.    Tim Wardrop                           01:17:07
 13.    Rebekah Sunley                        01:26:40
 14.    Terry Haebich                         01:29:30
 15.    Ruth Goddard                          01:31:51
 16.    Alan Watts                            01:36:41
 17.    Gary Panter                           01:43:47
 18.    Mel Gangemi                           01:54:44
 19.    Heather Jones             Bendigo     02:08:53
 20.    Stephen Collins                       02:34:05
        Ken Dowling                             DQ      
        Louise Hall               Bendigo       DQ      
        Anne Garvey                             DQ      
        Phil Poulton                            DQ      
        Ryordan Panter                          DQ      
        John  Chellew              Bendigo      DQ      

BSHORT Course (6): 5 KP 3.4 km ^

 # NR    Name                      Club        Result                
 1.     Natasha Key                           00:24:26
 2.     Martin Steer                          00:26:14
 3.     John Wilkinson            Bendigo     00:34:38
 4.     Sue Key                               00:42:31
 5.     Dick Barker                           00:42:41
 6.     Kathy Liley                           00:47:18
 7.     Darran Panter                         00:42:45
 8.     Nicholas Collins                      00:47:43
 10.    Nicky Stevens                         00:48:09
 11.    Janine Steer                          00:48:36
 12.    Tine Vermeyen                         00:48:45
 13.    Margi Freemantle                      00:48:47
 14.    Shelia Colls                          00:49:10
 15.    Sue Davidson              Bendigo     00:56:53
 16.    Judy  Prendergast                     01:00:53
 17.    Diane  Searle             Bendigo     01:02:38
 18.    Richard Bice                          01:03:02
 19.    Heather Bice                          01:04:24
 20.    Noel & Kath Shanahan      Bendigo     01:05:31
 21.    Justin Sargent                        01:11:11
 22.    Emily Hennessy                        01:14:29
 23.    Natasha Harris                        01:16:42
 24.    Dorothy  Adrian                       01:17:52
 25.    Ian  Johnson             Bendigo      01:29:00
 26.    Chris & Brett            Bendigo      01:44:58
        Angus robinson                          DQ      

C Course (7): 8 KP 2.7 km ^

 # NR    Name                      Club        Result                
 1.     Lanita Steer                          00:48:42
 2.     Bob Roberts               Bendigo     00:52:14
 3.     Arnneka Panter                        00:54:35
 4.     Jenny  Ball               Bendigo     01:13:05
 5.     Peter Beggs                           01:26:33
        Gill King                             DQ      
        Margaret Barker                       DQ      
        Geoffrey Harris                       DQ      

D Course (8): 10 KP 2.4 km ^

 # NR    Name                      Club        Result                
 1.     Caitlyn Steer                         00:40:31
 2.     Russell Bourke            Bendigo     00:49:59
        Asha Steer                            DQ
Personal tools