Result:20100213

From BendigoOrienteers
Jump to: navigation, search

Map: Stramit

Event details: Event:20100213

Commentary: Sprint event in the complex terrain at the north west end of Diamond Hill.

RouteGadget: Click here (not always available)

Splitalyzer Graphs: Click here (not always available)


Results: (30) 3.5 km 19 C

   1        Simon Uppill                 87 OHS Onkaparinga Hills Oriente   17:38 
   2        Bryan Keely                  88 BGV Bendigo Orienteers          18:15 
   3        Bruce Arthur                 74 MFV Melbourne Forest Racers     19:01 
   4        Christopher Naunton          86 BGV Bendigo Orienteers          19:05 
   5        John Nieuwenhoven            81 TTS Tintookies Orienteers       20:03 
   6        Matthew Schepisi             83 BGV Bendigo Orienteers          20:23 
   7        Evan Barr                    86 BGV Bendigo Orienteers          20:29 
   8        Max Neve                     91 MFV Melbourne Forest Racers     20:32 
   9        Reuben Smith                 76 MFV Melbourne Forest Racers     20:51 
  10        David Birch                     BGV Bendigo Orienteers          20:56 
  11        James Robertson              92 BGV Bendigo Orienteers          21:05 
  12        David Brownridge             84 BGV Bendigo Orienteers          21:51 
  13        Leon Keely                   90 BGV Bendigo Orienteers          21:54 
  14        Laurina Neumann              88 BGV Bendigo Orienteers          23:18 
  15        Blair Trewin                 71 YVV Yarra Valley Orienteering   23:20 
  16        Kerrin Rattray               83 OHS Onkaparinga Hills Oriente   23:48 
  17        Adam Scammell                   BKV Bayside Kangaroos Oriente   24:12 
  18        Todd Neve                    93 MFV Melbourne Forest Racers     24:28 
  19        Lauren Gillis                89 OHS Onkaparinga Hills Oriente   24:40 
  20        Vanessa Round                87 MFV Melbourne Forest Racers     24:49 
  21        Clare Brownridge             87 BGV Bendigo Orienteers          28:15 
  22        Jenny Casanova               75 WAS Wallaringa Orienteering C   29:59 
  23        Mary Fleming                 93 CHV Central Highlands Oriente   32:21 
  24        Rebekah Sunley               93 TKV Tuckonie Orienteering Clu   33:43 
  25        Warwick Williams             65 BGV Bendigo Orienteers          34:22 
  26        Jasmine Sunley               91 TKV Tuckonie Orienteering Clu   36:05 
  27        Sean Sunley                  64 TKV Tuckonie Orienteering Clu   36:22 
            Craig Feuerherdt             75 BGV Bendigo Orienteers             mp 
            Simon Goddard                81 MFV Melbourne Forest Racers        mp 
            Martin Steer                 65 DRV Dandenong Ranges Orientee      mp 


(16) 2.6 km 16 C

   1        Neil Barr                    55 BGV Bendigo Orienteers          21:42 
   2        Alex Tarr                       YVV Yarra Valley Orienteering   24:47 
   3        Nigel McGuckian              58 BGV Bendigo Orienteers          26:44 
   4        Sue Neve                        MFV Melbourne Forest Racers     26:50 
   5        Janine Steer                 64 DRV Dandenong Ranges Orientee   27:39 
   6        Julie Flynn                  57 BGV Bendigo Orienteers          27:51 
   7        Peter Prime                  41 TKV Tuckonie Orienteering Clu   31:11 
   8        Prue Dobbin                  58 BKV Bayside Kangaroos Oriente   32:44 
   9        Julie Sunley                 64 TKV Tuckonie Orienteering Clu   32:58 
  10        Amy Terry                    81 MFV Melbourne Forest Racers     34:22 
  11        John Chellew                 42 BGV Bendigo Orienteers          40:28 
  12        Janet Tarr                      YVV Yarra Valley Orienteering   43:47 
  13        Louise Hall                  67 BGV Bendigo Orienteers          45:13 
  14        Ruth Goddard                 45 YVV Yarra Valley Orienteering   46:09 
  15        David Goddard                44 YVV Yarra Valley Orienteering   47:15 
  16        Nicola Stevens               64 CHV Central Highlands Oriente   59:03 


(3) 2.0 km 12 C

   1        Asha Steer                   98 DRV Dandenong Ranges Orientee   18:51 
   2        Lanita Steer                 96 DRV Dandenong Ranges Orientee   22:18 
   3        Pam Prime                    48 TKV Tuckonie Orienteering Clu   43:45
Personal tools