Result:20100214

From BendigoOrienteers
Jump to: navigation, search

Map: Diamond Hill North

Event details: Event:20100214

Commentary: Due to the operator not understanding how to make Route gadget understand Hagaby output from OE2003, Route Gadget has no splits. You will have to put in your own or upload a GPS file.

RouteGadget: Click here (not always available)

Splitalyzer Graphs: Click here (not always available)


Results: (28) 7.7 km 64 C

   1        Simon Uppill                 87 OHS Onkaparinga Hills Oriente   50:26 
   2        Bryan Keely                  88 BGV Bendigo Orienteers          50:27 
   3        Evan Barr                    86 BGV Bendigo Orienteers          50:51 
   4        Leon Keely                   90 BGV Bendigo Orienteers          51:41 
   5        Christopher Naunton          86 BGV Bendigo Orienteers          52:52 
   6        Matthew Schepisi             83 BGV Bendigo Orienteers          55:51 
   7        Kerrin Rattray               83 OHS Onkaparinga Hills Oriente   56:24 
   8        John Nieuwenhoven            81 TTS Tintookies Orienteers       56:33 
   9        David Brownridge             84 BGV Bendigo Orienteers          56:43 
  10        Bruce Arthur                 74 MFV Melbourne Forest Racers     58:09 
  11        James Robertson              92 BGV Bendigo Orienteers          59:02 
  12        Reuben Smith                 76 MFV Melbourne Forest Racers     59:25 
  13        Blair Trewin                 71 YVV Yarra Valley Orienteering 1:01:44 
  14        David Birch                     BGV Bendigo Orienteers        1:03:03 
  15        Craig Feuerherdt             75 BGV Bendigo Orienteers        1:04:07 
  16        Laurina Neumann              88 BGV Bendigo Orienteers        1:08:37 
  17        Vanessa Round                87 MFV Melbourne Forest Racers   1:10:38 
  18        Adam Scammell                   BKV Bayside Kangaroos Oriente 1:15:44 
  19        Lauren Gillis                89 OHS Onkaparinga Hills Oriente 1:15:49 
  20        Martin Steer                 65 DRV Dandenong Ranges Orientee 1:17:39 
  21        Clare Brownridge             87 BGV Bendigo Orienteers        1:19:18 
  22        Mary Fleming                 93 CHV Central Highlands Oriente 1:34:29 
  23        Rebekah Sunley               93 TKV Tuckonie Orienteering Clu 1:43:10 
  24        Anitra Dowling               49 EUV Eureka Orienteers         1:56:08 
            Max Neve                     91 MFV Melbourne Forest Racers        mp 
            Todd Neve                    93 MFV Melbourne Forest Racers        mp 
            Jasmine Sunley               91 TKV Tuckonie Orienteering Clu      mp 
            Jenny Casanova               75 WAS Wallaringa Orienteering C      mp 


(20) 4.0 km 64 C

   1        Alex Tarr                       YVV Yarra Valley Orienteering   53:21 
   2        Peter Hill                   48 BGV Bendigo Orienteers          56:48 
   3        Nigel McGuckian              58 BGV Bendigo Orienteers          58:20 
   4        David Knight                 56 BKV Bayside Kangaroos Oriente 1:00:35 
   5        Julie Flynn                  57 BGV Bendigo Orienteers        1:01:05 
   6        Charles Brownridge           51 BGV Bendigo Orienteers        1:05:11 
   7        John Chellew                 42 BGV Bendigo Orienteers        1:05:59 
   8        Janine Steer                 64 DRV Dandenong Ranges Orientee 1:06:01 
   9        Amy Terry                    81 MFV Melbourne Forest Racers   1:06:13 
  10        Peter Prime                  41 TKV Tuckonie Orienteering Clu 1:07:47 
  11        Phillip Poulton              55 BKV Bayside Kangaroos Oriente 1:09:10 
  12        Sue Neve                        MFV Melbourne Forest Racers   1:15:41 
  13        Nicola Stevens               64 CHV Central Highlands Oriente 1:16:08 
  14        Mary Enter                      BKV Bayside Kangaroos Oriente 1:22:34 
  15        Janet Tarr                      YVV Yarra Valley Orienteering 1:22:58 
  16        Ruth Goddard                 45 YVV Yarra Valley Orienteering 1:25:08 
  17        Prue Dobbin                  58 BKV Bayside Kangaroos Oriente 1:33:17 
  18        David Goddard                44 YVV Yarra Valley Orienteering 1:38:29 
            Neil Barr                    55 BGV Bendigo Orienteers             mp 
            Louise Hall                  67 BGV Bendigo Orienteers             mp 


(5) 3.9 km 13 C

   1        Asha Steer                   98 DRV Dandenong Ranges Orientee   37:36 
   2        Lanita Steer                 96 DRV Dandenong Ranges Orientee   38:29 
   3        Pam Prime                    48 TKV Tuckonie Orienteering Clu 1:08:36 
   4        Narissa Leung                   BGV Bendigo Orienteers        1:09:08 
   5        Judith Hill                  48 BGV Bendigo Orienteers        1:20:31
Personal tools